Türkiye'nin Online Sağlık Platformu

Her yurttaşın istediği uzmana ulaşabilme ve seçme hakkı vardır. Bunun için zaman ve mekân kısıtlamalarını ortadan kaldıran DrSistem Sanal Sağlık Danışmanlığı Programı, şikayetlerini sorgulayarak risklerini derecelendirmiş olan danışanları bilgilendirmekte ve şikayetlerine göre doğru branş içerisinden uzman seçme hakkını vermektedir. DrSistem olarak amacımız memnuniyeti arttırılmış bilinçli danışanların doğru branşta uzmana kolaylıkla ulaşabildiği, mesleki tatmin ve motivasyonu artmış huzurlu uzmanların çalıştığı, prestijli kurumların yer aldığı bir platform yaratmaktır.
“Bilinçli Danışan ve Doğru Uzman” hedefiyle yola çıkan DrSistem, uzmanlarımızın hak ettiği ama uzun zamandır hiçe sayılan saygınlıklarını koruyarak motivasyonlarını en üst düzeye taşımayı görev edinmiştir. Misyonumuz; her gün internet denizinde şifa arayan ancak Sağlık Bakanlığı verilerine göre 130.000 kişinin doğru olmayan veya eksik bilgilerle yanlış branşa gittiği, devlete verdiği zararın yanı sıra başvurduğu uzmana ve çalıştığı kuruma memnuniyetsizlik olarak dönen bir çemberi kırmaktır.
İnternetin henüz tam anlamıyla kullanılmadığı bir dönemde ortaya çıkan Sanal Sağlık Danışmanlığı düşüncesi, 2005 yılında gerçekleştirilen 2. Ulusal Tıp Bilişimi Kongresi’nde yayınlanarak gün yüzüne çıkmış ve 2015 yılında Doç. Dr. Aykut Recep Aktaş tarafından KOSGEB desteği ile bir projeye dönüşmüştür.
Büyük bir vizyona sahip olan bu proje Şubat 2018 yılında Doktorsistem Özel Sağlık Hizm. Yönetim Dan. Tic. ve San. Ltd. Şti. olarak hayata geçirilmiş ve faaliyetlerine başlamıştır. Temelleri, sistematiği ve algoritması sağlam, köklü bir yapıya sahip olan DrSistem mühendislik çözüm ortağı olarak EGEBİS Bilgi İşlem Çözümleri Teknolojisi San. Tic. Ltd. Şti. ile birlikte çalışmaktadır.

Geleceğin Sağlık Hizmeti

DrSistem platformu benzerlerinden farklı, güçlü ve geleceğin sağlık hizmeti olmaya aday bir düşünce sistemidir. Uzmanları, kurum ve kuruluşları sadece kayıtlı üyeler arasında kısıtlı ve kısır bir alanda değil tüm dünya da tanıtma hedefiyle çalışmaktadır.
Ürünlerimiz
  • Sanal Sağlık Danışmanlığı Programı (SSDP)
  • Hastalık Sorgulama ve Triaj Programı (HSTP)
  • Kiosklar (Hastane ve tüm sağlık kurum ve kuruluşları için)
DrSistem Kioskları ile tüm hizmetlerimiz hastane, kurum ve kuruluşlara özel olarak sunulmaktadır. Sadece kullanıcısı olan kuruma bağlı uzmanlara ulaşım sağlayacak olan Hastalık Sorgulama ve Triaj Programımız (HSTP) ve kurumun kendi randevu sistemiyle uyumlu çalışacak Randevu Takip Programımız kioskların içerisinde ücretsiz ve sınırsız olarak sunulmaktadır.
DrSistem Kioskları sayesinde poliklinik ve danışan sayılarında artış sağlanması, sekreterya ve danışmalardaki yersiz yığılmaların önüne geçilmesi ve danışanların doğru yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.
Detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Hastalık Sorgulama Programı