Bilgi
Normalde göze ışık tutulduğunda göz bebğinde küçülme, karanlıkta ise büyüme olması beklenir. Göz bebeğinde ışık refleksinin yokluğu veya azalmış olması Adie pupili hastalığını düşündürür.
Sebep
Diğer adı Adie Sendromu olup, göz pupilini (göz bebeği) etkileyen nadir bir nörolojik hastalıktır.
Bakım
-
Tahlil
Detaylı fizik muayene
Etken
Nörolojik bir hastalıktır. Çoğu hastada pupil genişler (normalden büyük) ve göze yaklaştırılan cisimlerdeki ışığa tepki azalır. Bununla birlikte, bazı hastalarda pupil genişlemeden ziyade daralmış da olabilir (normalden daha küçük). Yoksun veya zayıf refleksler de bu bozuklukla ilişkilidir.
Tedavi
Adie Sendromu ilerleyici bir hastalık olmadığı gibi yaşamı tehdit edici bir yönü de yoktur.
Risk
Bilinmemektedir.
İletişim
Merkez Ofis: Şirinyalı Mah. Tekelioğlu Cad. Aral Villa 16/2 Muratpaşa/Antalya
Bize Ulaşın

Bu alan site ile ilgili soru, sorun ve görüşleriniz içindir. Sağlık ile ilgili konularınızı ilgili doktorun profilindeki 'Soru Sor' kısmından yazabilirsiniz.

Bu site KOSGEB'in desteği ile yapılmıştır.

Uyarı:

DrSistem Sanal Sağlık Danışmanlığı Programı tüm kullanıcılarını şikayetler, branşlar ve uzmanlık konularında doğru bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Teşhis koymak ve tedavi planlamak amacıyla kurulmadığı gibi herhangi bir sağlık kurumu, kuruluşu ya da hekimi tavsiye etmemektedir. Temel amacı erken teşhisin önemini kamuoyuna duyurmak, kullanıcılar ile hekim ve uzmanlara triaj yaparak zaman ve emek kaybının önüne geçilmesidir. Sorumluluk site kullanıcısına aittir.

DrSistem, 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun' un ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü' nün ilgili maddelerine uymaktadır.

Kullanıcı ve Gizlilik sözleşmesi
Hastalık Sorgulama Programı