Varis, venöz yetmezlik


Bilgi

Ağrı, kramp, şişlik, varis, ayaklarda iyileşmeyen yaralar, huzursuz bacak gibi şikayetlere neden olur.

Sebep

Toplar damar sisteminde yetersizlik nedeniyle oksijenden fakir toplar damar kanı bacaklarda göllenerek ve dolaşım problemlerine neden olur.

Bakım

-

Tahlil

Venöz Renkli Doppler Ultrasonografi

Etken

Toplar damar kapakcıklarında bozulma, ailesel yatkınlık, hormonal sebebler, kilo, uzun süre ayakta ve oturarak hareketsiz durmak

Tedavi

Varis çorabı, lazer ablasyon, köpük skleroterapi, stripling, ilaç tedavisi

Risk

aşırı kilo, hareketsizlik, hormon kullanımı, ağır yük taşıma
İletişim

Merkez Ofis: Şirinyalı Mah. Tekelioğlu Cad. Aral Villa 16/2 Muratpaşa/Antalya
Bize Ulaşın

Bu alan site ile ilgili soru, sorun ve görüşleriniz içindir. Sağlık ile ilgili konularınızı ilgili doktorun profilindeki 'Soru Sor' kısmından yazabilirsiniz.

Bu site KOSGEB'in desteği ile yapılmıştır.

Uyarı:

DrSistem Sanal Sağlık Danışmanlığı Programı tüm kullanıcılarını şikayetler, branşlar ve uzmanlık konularında doğru bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Teşhis koymak ve tedavi planlamak amacıyla kurulmadığı gibi herhangi bir sağlık kurumu, kuruluşu ya da hekimi tavsiye etmemektedir. Temel amacı erken teşhisin önemini kamuoyuna duyurmak, kullanıcılar ile hekim ve uzmanlara triaj yaparak zaman ve emek kaybının önüne geçilmesidir. Sorumluluk site kullanıcısına aittir.

DrSistem, 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun' un ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü' nün ilgili maddelerine uymaktadır.

Kullanıcı sözleşmesini okumak için tıklayınız
Gizlilik sözleşmesini okumak için tıklayınız
Hastalık Sorgulama Programı