Dr Sistem App
Miyopi

Bilgi
Uzaktaki cisimleri bulanık görme, gözleri kısarak bakma, baş ve göz ağrısıyla belirti verir. Miyoplar yakını net görürken uzağı net göremezler.
Sebep
Miyopi, göze gelen ışınların ağ tabakanın önünde odaklanması sonucu uzağı net görememe olarak tanımlanabilir. Bir hastalık olmaktan ziyade gözlük ile düzeltilebilecek bir odaklama kusurudur.
Bakım
-
Tahlil
Göz hastalıkları uzmanınca yapılacak muayene ile tanı konur.
Etken
En sık gözün ön arka ekseninin normalden uzun olmasına bağlı gelişir.
Tedavi
Miyopi tedavisinde gözlük ve kontakt lensler kullanılır. Ayrıca lazer yöntemleriyle de miyopi düzeltilebilmektedir.
Risk
Yapısal bir özelliktir ve genetik geçişi sıktır. Genelde okul çağında başlar ve büyüme süreci devam ettikçe artış gösterir.
İletişim

Merkez Ofis: Şirinyalı Mah. Tekelioğlu Cad. Aral Villa 16/2 Muratpaşa/Antalya
0 (242) 323 55 11
Bize Ulaşın

Bu site KOSGEB'in desteği ile yapılmıştır.

Uyarı:

DrSistem Sanal Sağlık Danışmanlığı Programı tüm kullanıcılarını şikayetler, branşlar ve uzmanlık konularında doğru bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Teşhis koymak ve tedavi planlamak amacıyla kurulmadığı gibi herhangi bir sağlık kurumu, kuruluşu ya da hekimi tavsiye etmemektedir. Temel amacı erken teşhisin önemini kamuoyuna duyurmak, kullanıcılar ile hekim ve uzmanlara triaj yaparak zaman ve emek kaybının önüne geçilmesidir. Sorumluluk site kullanıcısına aittir.

DrSistem, 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun' un ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü' nün ilgili maddelerine uymaktadır.

Kullanıcı sözleşmesini okumak için tıklayınız
Gizlilik sözleşmesini okumak için tıklayınız
Hastalık Sorgulama Programı