142 - vajinal gençleştirme, prp uygulaması, genital estetik

GENİTAL PRP UYGULAMASI : Öncelikle PRP konusunda kısa bir bilgi vermek istiyorum. PRP plateletten zengin plazma anlamına gelmektedir yani trombositten zengin plazma. Kanımızda trombositler % 6 oranında eritrositler ise yani kırmızı kan hücreleri ise %93 oranında bulunmaktadır. Peki neden trombositler kullanılıyor yani eritrositler neden kullanılmıyor da trombositler kullanılıyor. Çünkü trombositler içerisinde küçük küçük paketler bulunmaktadır. granüllerler dediğiniz paketler bulunmaktadır. ve bu granüllerin içerisinde de her bir granülün içerisinde 10’dan fazla büyüme hormonu dediğimiz sitokinkler bulunmaktadır. Yani biz bu trombositleri dokuya enjekte ettiğimizde bu stokinler vasıtasıyla dokularda yeni damarsal oluşumlar, kolejen üretimleri, re-modelling dediğimiz yeniden modelleme yapabilecek etkiye sahiptirler. PRP’yi günümüzde birçok bölüm kullanmaktadır. Dermatologlar yüzde gençleştirmede, kırışıklık gidermesinde veya saçların dökülmesini engellemek amacıyla PRP yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. yine ortopedi bölümü de yoğun bir şekilde PRP tedavisini kullanmaktadır. onlar da genelde tendon ve kas yaralanmalarında veya romatizmalar da eklem içi enjeksiyonlar şeklinde kullanmaktadır. Bununu haricinde diş hekimleri de kullanmaktadır ve plastik cerrahi bölümü de yine yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Son yıllarda da bizler yani kadın doğum uzmanları da PRP tedavisini kullanmaya başladık. çünkü PRP tedavisinde ki amaç diğer bölümlerde olduğu gibi uygulanılan bölgede dokuyu gençleştirmek doku yenilenmek tedavi hızlandırmak amacıyla kullanılıyor. ve bizlerde kadın doğum uzmanları olarak birçok konuda PRP tedavisini uygulamaktayız. Bu konuları sıralayacak olursak; Vajinal ve dış genital bölgenin gençleştirilmesinde, vajinal dolgunluk oluşturmada ve dış genital bölgedeki sarkmaların tedavisinde dolgunluk oluşturmada, cinsel isteksizlik durumunda cinsel hazzı artırmada, anorgazmi tedavisinde veya öksürürken veya hapşırırken idrar kaçırma tedavilerinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. yine dış genital bölgede bikini bölgesi kararmaları dediğimiz durumlarda bikini bölgesi beyazlatmasında da yoğun bir şekilde kullanılıyor Kanala abone ol : https://www.youtube.com/channel/UCAVu... Diğer Videolarım: KİMYASAL GEBELİK NEDİR? KİMYASAL GEBELİK BELİRTİLERİ.. https://youtu.be/Vv6g6K9Wwjs

İletişim

Merkez Ofis: Şirinyalı Mah. Tekelioğlu Cad. Aral Villa 16/2 Muratpaşa/Antalya
Bize Ulaşın

Bu alan site ile ilgili soru, sorun ve görüşleriniz içindir. Sağlık ile ilgili konularınızı ilgili doktorun profilindeki 'Soru Sor' kısmından yazabilirsiniz.

Bu site KOSGEB'in desteği ile yapılmıştır.

Uyarı:

DrSistem Sanal Sağlık Danışmanlığı Programı tüm kullanıcılarını şikayetler, branşlar ve uzmanlık konularında doğru bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Teşhis koymak ve tedavi planlamak amacıyla kurulmadığı gibi herhangi bir sağlık kurumu, kuruluşu ya da hekimi tavsiye etmemektedir. Temel amacı erken teşhisin önemini kamuoyuna duyurmak, kullanıcılar ile hekim ve uzmanlara triaj yaparak zaman ve emek kaybının önüne geçilmesidir. Sorumluluk site kullanıcısına aittir.

DrSistem, 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun' un ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü' nün ilgili maddelerine uymaktadır.

Kullanıcı sözleşmesini okumak için tıklayınız
Gizlilik sözleşmesini okumak için tıklayınız
Hastalık Sorgulama Programı