Aort Anevrizması Ameliyatı 1: Prof.Dr.ilhan Gölbaşı

Aort anevrziması hakkında detaylı bilgi için www.drgolbasi.com sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
30/09/2021 — 99,812 görüntülenme

Doç.Dr. Mustafa Emmiler Aort Yırtılması ve Tedavisi

Aniden beyne kan akışı durmuş ve beyin damarı tamamen tıkanmış. Buna tıp literatüründe şah damarı diseksiyonu diyoruz. Şah damarı yırtılması olarak da ifade edebiliriz. Şah damarında yani boyun damarında, beyne giden damarda diseksiyon dediğimiz yırtılmanın görülme olasılığı çok düşük. Binde 1 veya 2 gibi dünyada çok nadir görülen vakalardan. Dolaysıyla şah damarı diseksiyonu nadir görülen vakalar arasındadır.
27/06/2020 — 608 görüntülenme

| Yüksek Tansiyon, Göğüs İçi ve Karın İçi Aort Genişlemesi

Doktor Geldi’nin bu bölümünde Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Selim İsbir ile göğüs içi aort genişlemesi hakkında konuştuk. Kalp ve Damar Cerrahı Halit Yerebakan yüksek tansiyon hakkında merak edilenleri anlattı. Ardından da karın içi aort genişlemesi nedenleri ve tedavisi hakkında bizleri bilgilendirdi.
03/02/2020 — 2,566 görüntülenme

DOKTOR GELDI // SELİM İSBİR

Halit Yerebakan'ın TRT1'deki 'Doktor Geldi' programına Prof. Dr. Selim İsbir konuk oldu. Aort Anevrizmaları hakkında öğrenmek istedikleriniz burada..
03/02/2020 — 472 görüntülenme

Torasik Aort Anevrizması | Aort Balonlaşması Açık Ameliyat | Prof.Dr. Selim İsbir

http://dryerebakan.com/yuksek-tansiyon-aort-damari-yirtiyor/ orta vücudun en büyük atar damarı olup, kalpten bütün dokulara kanı taşır. Aortanın göğüs kafesinin içinde yer alan bölümü torasik aorta, karında yer alan bölümü ise abdominal aorta olarak isimlendirilir. Aortanın duvarının zayıflaması ile anevrizma olarak isimlendirilen bir genişleme yada balonlaşma oluşur. Tanım olarak anevrizma damarın normal çapından %50 den fazla genişlemesidir. Örneğin normalde yaklaşık 2 cm çapta olan aorta, 3
03/02/2020 — 94,600 görüntülenme
  • ...
  • ...

Hastalık Sorgulama Programı