Riskli BYPass Ameliyatları Doç.Dr. Mustafa Emmiler

Almanya'da yaşayan 57 yaşındaki kalp rahatsızlığı olan hastamıza daha önce Almanya'da çeşitli kalp cerrahileri uygulanmış, birçok kez stent takılmış ancak çözüm tam anlamı ile bulunamamış. Hastamızın ameliyat olması gerektiği ancak damarları çok ince olduğu için bu ameliyatı yapamayacaklarını bildirmişler. Hastamız ameliyat olmak için Almanya'dan Türkiye'ye geldi, hastamıza başarılı bir Bypass ameliyatı uyguladık. Şu an sağlığı yerinde. Bypass (köprü) ameliyatlarında temel prensip, tıkanmış ve
06/05/2021 — 221 görüntülenme

| Yüksek Tansiyon, Göğüs İçi ve Karın İçi Aort Genişlemesi

Doktor Geldi’nin bu bölümünde Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Selim İsbir ile göğüs içi aort genişlemesi hakkında konuştuk. Kalp ve Damar Cerrahı Halit Yerebakan yüksek tansiyon hakkında merak edilenleri anlattı. Ardından da karın içi aort genişlemesi nedenleri ve tedavisi hakkında bizleri bilgilendirdi.
03/02/2020 — 2,566 görüntülenme

DOKTOR GELDI // SELİM İSBİR

Halit Yerebakan'ın TRT1'deki 'Doktor Geldi' programına Prof. Dr. Selim İsbir konuk oldu. Aort Anevrizmaları hakkında öğrenmek istedikleriniz burada..
03/02/2020 — 472 görüntülenme

Torasik Aort Anevrizması | Aort Balonlaşması Açık Ameliyat | Prof.Dr. Selim İsbir

http://dryerebakan.com/yuksek-tansiyon-aort-damari-yirtiyor/ orta vücudun en büyük atar damarı olup, kalpten bütün dokulara kanı taşır. Aortanın göğüs kafesinin içinde yer alan bölümü torasik aorta, karında yer alan bölümü ise abdominal aorta olarak isimlendirilir. Aortanın duvarının zayıflaması ile anevrizma olarak isimlendirilen bir genişleme yada balonlaşma oluşur. Tanım olarak anevrizma damarın normal çapından %50 den fazla genişlemesidir. Örneğin normalde yaklaşık 2 cm çapta olan aorta, 3
03/02/2020 — 94,600 görüntülenme

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanımız Sorularınızı Yanıtlıyor

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanımız Doç. Dr. Hasan Basri ERDOĞAN'ın, 19 Ekim 2016 Çarşamba günü saat 19:30'da gerçekleşen Facebook canlı yayın etkinliğidir.
17/01/2020 — 378 görüntülenme

PROF. DR. HARUN ARBATLI - KALP SAĞLIĞI - 2

Memorial Hospital doktorlarından Kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Harun Arbatlı, TEVE2'de yayınlanan Derya Baykal'la Gülümse programına konuk oldu.
11/01/2020 — 192 görüntülenme

PROF. DR. HARUN ARBATLI - KALP SAĞLIĞI - 1

Memorial Hospital doktorlarından Kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Harun Arbatlı, TEVE2'de yayınlanan Derya Baykal'la Gülümse programına konuk oldu.
11/01/2020 — 693 görüntülenme
  • ...
  • ...

Hastalık Sorgulama Programı