Safra Kesesi Nedir? Hastalıkları Nelerdir? Op. Dr. Aytaç Sayın

Safra kesesi, karnımızın sol tarafına ağrı girdiğinde hatırladığımız önemli bir organımızdır. Safra kesesinde ağrı oluşturan başlıca sorunlar; safra taşı, safra kesesi iltihabı, pankreas iltihabı ve safra yolları iltihabıdır. Safra kesesine bağlı herhangi bir ağrıyı tanımlamak için kullanılan safra kesesi ağrısı, bu organla bağlantılı her nedeni kapsayan bir tabirdir. Belirtileri ve nedenleri çok çeşitli olabilir, bazı yiyeceklerle bile tetiklenebilir. Ağrı kimi zaman çok şiddetli olabilir; nede
27/03/2021 — 357 görüntülenme

Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Karamercan Safra Kesesi Hastalıkları

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi A.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Karamercan Safra Kesesi Hastalıkları ile ilgili açıklamaya yapıyor ve soruları cevaplıyor. "Safra kesesi karaciğerin alt yüzüne yapışık konumda bulunan ve armut şekline benzer bir organdır. Temel görevi, yemek yenmediği dönemlerde karaciğerden salgılanan safranın içerisinde bir depo gibi biriktirilmesi ve konsantre hale getirilmesidir. Daha konsantre hale gelen safra yemek yenildiği dönemlerde ince bağırsaklara
06/10/2020 — 325 görüntülenme

LAPAROSKOPİK KOLESİSTEKTOMİ VE HİDROPİK KESENİN WERES ASPİRASYONU - OP. DR. ŞABAN BEYAZPINAR

KRONİK TAŞLI KOLESİSTİT VAKASINDA LAPAROSKOPİK KOLESİSTEKTOMİ SIRASINDA HİDROPİK SAFRA KESESİNİN WERES İĞNESİ İLE ASPİRASYONU VE KESE DİSSEKSİYONU.
13/04/2020 — 1,366 görüntülenme

Op.Dr. İsa KAMAN - Safra Kesesi Ameliyatı Nasıl Yapılır

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İsa Kaman toplumumuzda çok sık görülen "Safra Kesesi" ameliyatını anlattı.
20/03/2020 — 64,410 görüntülenme

Bir taşlı kese ameliyatında ameliyat hane görüntüsü

Laparoskopik (kapalı) safra kesesi ameliyatının hazırlanması ve yapılması esnasında ameliyathane görüntüleri..Ameliyatta neler kullanıyoruz. Kamerayı nasıl kullanıyoruz.
19/02/2020 — 89,044 görüntülenme

Safra kesesi nasıl bir risk oluşturur?

Hayat Güzeldir YouTube Kanalına Abone Ol → http://showtv.tv/cvYK0o Hayat Güzeldir 172. Bölümünde; Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Metin Kement safra kesesi hastalıklarının belirtileri ve nedenleri nelerdir, safra keseki taşlarında tedavi nasıl yapılır, safra kesesi ameliyat edilmezse ne tür riskler oluşturur sorularını yanıtladı.
15/01/2020 — 3,929 görüntülenme

Taşlı Safra Kesesi Ameliyat Olmazsa ne Olur

Safra kesesinde taşı olan hastalar ameliyat olmaz ise ne olur bunu kısaca özetlemeye çalışacağız.
06/01/2020 — 37,838 görüntülenme

Safra Kesesi Taşları ve Kapalı Cerrahi Yöntemlerin Avantajları

17-02-2012 Özel Isparta Şifa Hastanesi http://www.ispartasifa.com.tr
04/10/2019 — 367 görüntülenme
  • ...
  • ...

Hastalık Sorgulama Programı